Fethullah DEMİR; ”Birlikte Düşünüp,Birlikte Karar Vereceğiz.Mardin’e İstişare Kültürü Getireceğiz.”

AK Parti Mardin İl Başkanı Bahattin Uncu`ya başvuru dosyasını teslim eden Mardin milletvekili Aday Adayı Fethullah DEMİR farklı din, dil ve medeniyette insanların yıllarca bir arada yaşamasıyla adeta barış ve hoşgörünün sembolü olan Mardin’imize katkıda bulunmak üzere bu kutlu yola çıktığını belirti.
İl Başkanlığına gelişi sırasında kendisine eşlik eden kalabalık toplulukla birlikte Milletvekili Aday adayı , AK Parti İl Başkanı Bahattin Uncu, Teşkilat Başkanı Faruk Kıdır ve Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı İbrahim Sincar , tarafından karşılandı. Fethullah DEMİR’e il Genel meclis üyesi Bülent GÖZÜ ,Eski yürütme kurulu üyeleri Kemal KAYA ve Rıfat Aydın,Hasan ANUK,Ahmet KARAHAN,Hüseyin KUTLU,Zeyni ÇİFTÇİ,Abdullah Düzgün,İsmail Urebe,Veysi Çiftçi,ailesi ve akrabaları eşlik etti.
Salonu dolduran kalabalığın alkışları arasında adaylık dosyasını İl Başkanı Bahattin Uncu'ya veren Milletvekili Aday Adayı Fethullah DEMİR burada selamlama konuşması yaptı.
DEMİR;“Bu hizmette talip olma noktasında çok düşündüm, olmasa olmaz olarak düşündüğüm istişareler sonucunda, aslında zor, meşekatli sorumluluk isteyen milletvekilliğine aday adayı oldum.
Bu teşkilatın her kademesinde ailesinden ,işinden, feregat edip, zamanlarını ayıran,her konuda sıkıntılar yaşayan değerli teşkilat mensubu arkadaşlarıma bu kutlu yolda yaptıkları çalışmalarından dolayı hepsine bu çalışmalarında gerçirdikleri her bir dakikalarına bile teşekkür ediyorum.
Dile kolay bize de nasip oldu.6 yılı Kızıltepe ilçe başkanlığı, 3,5 yıl Mardin İl Başkan Yardımcılığı ( Arge Başkanlığı) olmak üzere 10 yılı aktif olmak üzere
bu hizmetle geçirdik iyiki de geçirmişiz.Bu arada Ak Parti kimliğini içselleştirilip aday adayı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bunlar bizim zenginliğimizdir
Evet bu zahmetli süreçte çalıştık, bize yük olmadı,aksine teşkilat kültürü bize bir çok şey kazandırdı.
Genelde Türkiye özelde Mardin için sorunlarımızı ihtiyaçlarımızı tespit etmeye ve bu konuda çözüm stratejileri geliştirmemişe sağladı
Genç kardeşlerimin sıkıntılarını biliyorum. Kadın kolları arkadaşlarımız sıkıntılarını biliyoruz.
Kadın kolları kardeşlerimin evinden, ailesinden bazen çoçuğuna ayırması gereken zamandan bile feregat edip çalıştığını çabaladığını, gördüm biliyorum.
İnşallah hakkaniyet içerisinde bu kardeşlerimiz hakketikleri değeri alacaklardır
Çünkü partinin gerçek neferleri bunlardır.
Mardinin önemli sorunları var. İnşallah bunları teşkilat kültürü içerisinde tartışıp istişare edip faydalı çözümler bulacağız.Ankara’ya köprü olacağız.
Milletvekilliğini bir meslekten çok halka hizmet aracı olarak görerek, Mardin’i
Güneydoğu Anadolu’nun hatta Türkiye’nin sayılı illerinden biri haline getirmek, gece-gündüz çalışmak için bu göreve talip oldum.
Bölgemizin sorunlarını ve çözüm yollarını iyi biliyoruz. Mardin’i yüceltme çalışmalarına; bilgi birikimim, mesleki tecrübelerim, geleceğe dönük projelerim ve girişimci, dürüst, birleştirici, bütünleyici ve ayırım etmeden herkesi kucaklayarak Mardin’imize katkıda bulunmak üzere bu kutlu yola çıktım.
Süreklilik içinde değişimi arayan, birliktelik içinde farklılıkları koruyan, toplumun dinamizmine güvenen, Dünyada ki gelişmelere ve yeniliklere açık bir siyaset anlayışını hakim kılmayı amaçlayan AK PARTİ’nin bayrağını daha yükseklere çıkartmak için daha fazla çalışacağız.
Kardeşlik projesiyle, kan ve gözyaşının durması, anaların bir daha ağlamaması sonu gelmez tartışmalara, ölümlere,acılara son vermek için, Partimizin Cesur ve güçlü iradesini ortaya koymaya var gücümüzlen çalışacağız.Mardin’imizin farklı inanç ve kültürlerine sahip çıkan,ülkemiz için bir zenginlik olarak kabul eden PARTİMİZ, değişik dil, din, soy ve sosyal statüden insanın kanunların eşit koruyuculuğu altında özgürce yaşama hakkına sahip çıkacağız.
Rabbim bu aziz görevi nasip ettiğinde,hem STK'ların, hem de Mardin'in ileri gelen kanaat önderlerinin içinde bulunacağı bir danışma meclisini oluşturacağız. Kentin önemli konularında danışma meclisimizde istişare edecez, birlikte düşünüp,birlikte karar vereceğiz.
Mardin’in yaşam kalitesini daha da yükseltmek için “Hep Birlikte Daha İyiye, Daha İleriye” gideceğiz.
Bu uğurlu yolda halkımın hizmetkarı olmaktan büyük kıvanç duyacağım.
Dualarınıza Ve Gönlünüze Talibim,Allah Yar Ve Yardımcımız Olsun” diye konuştu.

  
1434 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret57760
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.49168.5256
Euro10.079110.1195
Hava Durumu
Saat
Takvim