Fethullah DEMİR, Mardin Defterdarı Mustafa Akdemir’i makamında ziyaret etti.

 

                2011 Genel Seçiminde Ak Parti Mardin ARGE’den sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevinden istifa edip milletvekilliği aday adayı olan Fethullah DEMİR, Mardin Defterdarı Mustafa Akdemir’i makamında  ziyaret etti.

 

               Mardin Defterdarı Mustafa Akdemir, aday adaylığı süreciyle ilgili hayırlı olsun dileklerini ileterek , meslek açısından kendilerine yakın birisi  olması hasebiylede çok mutlu olduğunu belirti.

 

Mardin Defterdarı Mustafa Akdemir, uzun süre Türkiye gündemini meşgul eden ve geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onayını alan 'Torba Yasa'yı değerlendirdi. Torba Yasasının vatandaşların hayatında yeni bir sayfa açacağını belirterek, "Kanundaki tek bir madde bile vatandaşın aleyhine değil" dedi.

               Yürürlüğe giren Torba Yasa'nın vatandaşların hayatında beyaz bir sayfa açtığını vurgulayan Fethullah DEMİR ise, vatandaşın işlerini kolaylaştıran düzenlemeler yapıldığını belirti. Sözleşmeli memurlara ayda 113 lira aile yardımı verildiğini kaydeden Fethullah DEMİR,  "Her ne sebepten olursa olsun terörden hüküm giymemiş olmak şartıyla üniversiteye geri dönüşün yolu açıldı. Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı üniversite affı kabul edildi. Üniversitelerin belli bir sürede bitirilme hükümlülüğü ortadan kalktı. Siyasi partilerin parti maksatlarına uygun harcama yapmalarına imkan getirildi. Kadınların primleri 3 yıl süreyle yaşı kaç olursa olsun devlet tarafından ödenmesi ve bir sürü yararları olduğunu belirti. Bu kanun tasarısı son haliyle tamamen vatandaşların lehine. Gündelik hayatı kolaylaştıracağını dile getirdi.

      Ziyaret sonrasında Mardin Defterdarı Mustafa Akdemir ,Fethullah DEMİR’in milletvekilliği aday adayı süreciyle ilgili hayırlı olsun temennilerini ileterek bu süreçte başarı diledi.

 


  
2250 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret52967
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.37467.4041
Euro8.97159.0074
Hava Durumu
Saat
Takvim