Fethullah DEMİR Kızıltepe Zahireciler Derneği Başkanı Sayın Mehmet Şerif Öter ve Yönetim Kurulunu ziyaret etti.

2011 Genel Seçiminde Ak Parti Mardin milletvekilliği için  aday adayı olan Fethullah DEMİR Kızıltepe Zahireciler Derneği Başkanı Sayın Mehmet Şerif Öter ve Yönetim Kurulunu ziyaret etti.

             Fethullah DEMİR, Kızıltepe Zahireciler Derneğinin çalışmalarını takdirle takip ettiklerini ve böyle bir derneğin olması Kızıltepe’miz için büyük bir şans olduğunu belirti. Fethullah DEMİR, Kızıltepe Ovasının ülkemizin  ve Ortadoğu'nun en verimli ve kaliteli tarım arazilerine sahiptir. Mezopotamya bölgesinin en önemli topraklarının merkezi burasıdır. Kızıltepe'nin tarım ve hububatta önemli bir yere sahiptir. 2012 yılında GAP projesi kapsamında Fırat'ın suyunun Kızıltepe ovasına ulaşmasıyla bölgede tarımın üst noktalara varacağını ifade etti.

                           Göreve  geldikleri takdirde Kızıltepe’ye  acilen  bir ziraat fakültesi kurulması için hemen çalışmalara başlanılacağı belirti. Tarım ve Ziraat alanın da Kızıltepe’nin hak ettiği yerde olması için hemen çalışmalara başlanılacağını belirti.

               Kızıltepe Zahireciler Derneği Başkanı Sayın Mehmet Şerif Öter,  yönetim kurulu olarak derneği kurmalarının amacını şöyle belirti; Kızıltepe’deki hububat ticaretini kurumsal hale getirmek,hububat esnafının kurumsal ve ticari faaliyetlerini düzenlemek,hububat kapasitesi yüksek olan Kızıltepe’yi Türkiye sektöründe tanıtmak,esnafımızın işyeri  sorununu çözmek ve geliştirmek, Kızıltepe hububat sektöründe araştırma-geliştirme (Ar-Ge) faaliyetleri oluşturmak,hububat ticaretinin çalışma koşullarını Türkiye’deki diğer bölgelerle uyumlu  hale getirmek, dünya genelindeki hububat alım-satım haberlerini esnafımıza anında bildirmek,yeni Kurulacak Buğday pazarımızda esnafımızın çalışma koşullarını çağdaş dünyayla eşdeğer hale getirtmek ve zahirecilik mesleğini geliştirmektir dedi.   

              Zahireciler derneği başkanı Mehmet Şerif Öter Projeleri hakkında  da milletvekilliği aday adayı olan Fethullah DEMİR’e önemli açıklamalarda bulundu.  Derneğimizin en önemli projesi olan Yeni Buğday Pazarı, Viranşehir-Çitlibağ mevkiinde kurulacaktır. Bu proje ile esnafımızın işyeri sorunu büyük oranda çözülecektir. Projemiz inşaatı için 'S.S SORUMLU KIZILTEPE ZAHİRECİLER TOPLU İŞYERİ VE YAPI KOOPERATİFİ' adlı bir kooperatif kurulmuş olup Yeni Buğday Pazarı'nın inşaatı için çalışmalar yapmaktadır. Kızıltepe Yeni Buğday Pazarında şu kısımlar yer alacaktır.

245  asma katlı işyeri(içerisinde 500'er tonluk ambarlar dahil), 2 kantar, 1 restaurant, 1  kıraathane, 1  fırın, 1 pastahane, 1 kasap, 750 kişilik cami, 15 nakliyatçı dükkânı, 3 çay ocağı, 4 kebapçı-dürümcü büfesi, 1 PTT şubesi, bunun dışında oto-lastikçiler, park yerleri, ve en önemlisi 600 kişilik müzayede salonu.

            Fethullah DEMİR , Kızıltepe’ye katkılarından ve  çalışmalarından dolayı Dernek Başkanı Sayın Mehmet Şerif Öter ve Yönetim Kuruluna Teşekkürlerini iletti.

           Kızıltepe Zahireciler Derneği Başkanı Sayın Mehmet Şerif Öter ve Yönetim Kurulu 12 Haziran 2011 Milletvekili seçimlerinde milletimiz için hayırlı olmasını dileyerek destek ve başarı diledi.

 

                    

          

  
2919 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret52968
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.37467.4041
Euro8.97159.0074
Hava Durumu
Saat
Takvim